Тенденції штучного інтелекту AI на 2023 рік
Наприкінці 2022 року цифровий світ відчув ще один відчутний поштовх. Chat-GPT від OpenAI викликав сенсацію.
Протягом останніх кількох років розвиток штучного інтелекту був на підйомі. В результаті все більше і більше підприємств впроваджують технологію ШІ у свій бізнес.
Але що саме робить розробку та впровадження ШІ таким перспективним напрямком?
Безсумнівно, головною перевагою штучного інтелекту є автоматизація операцій і процесів, які раніше були трудомісткими. А це призводить до більшої ефективності та точності.
Крім того, штучний інтелект можна використовувати для аналізу масивних наборів даних із надзвичайною швидкістю та точністю, що дозволяє приймати кращі рішення.
Як бонус, штучний інтелект може виявляти тенденції та закономірності в даних, які не одразу помітні неозброєним оком.
Які основні тенденції AI на 2023 рік?
Давайте подивимся на основні тренди штучного інтелекту у 2023 році.
По-перше, прогнозується, що у 2023 році безпілотні автомобілі, вантажівки та інші транспортні засоби набудуть ще більшого поширення, оскільки технології, необхідні для того, щоб зробити їх повністю автоматичними, стануть доступнішими.
Штучний інтелект транспортного засобу допомагає транспортним засобам збирати інформацію, досліджувати предмети навколо них і приймати обґрунтовані рішення під час руху.
Більше того, розумні машини вирішують проблеми завчасно, передбачаючи події за допомогою швидкої обробки даних, мають можливість будувати точні прогнози, спираючись на ці дані.
Згідно з прогнозом Statista, розмір ринку автономних транспортних засобів досягне 205 880 мільйонів доларів США в 2023 році і збільшиться в десять разів до 2030 року.
По-друге, для покращення спілкування між людьми та машинами передбачається, що обробка природної мови (NLP) досягне нового рівня складності в 2023 року.
Третє: у 2023 році машинне навчання стане гарячою темою, коли буде створено багато нових програм для оптимізації процесів і покращення процесу прийняття рішень.
Четверте: у 2023 році робототехніка стане ще більш популярною, оскільки буде створено більше роботів для автоматизації роботи по дому та підвищення продуктивності.
П’яте: у 2023 році планується створити ще більше додатків для покращення взаємодії з доповненою реальністю, що зробить доповнену реальність більш розповсюдженою.
Світ AR повинен буде вдосконалити свої програми, щоб залучити більше споживачів. За допомогою штучного інтелекту технологія AR виходить на абсолютно новий рівень.
ШІ можна використовувати для створення більш реалістичних 3D-моделей, ідентифікації об’єктів і облич, а також надання більш точних і вичерпних даних про навколишнє середовище.
ШІ також може створювати більш природні взаємодії між користувачами та середовищем доповненої реальності.
Шосте: прогнозується, що кількість гаджетів, які можуть підключатися до Інтернету та спілкуватися один з одним, зросте у 2023 році, що зробить Інтернет речей (IoT) більш поширеним явищем.
Блокчейн, номер сьомий у нашому списку: цього року технологія блокчейну повинна використовуватися далі, оскільки розробляються нові програми на основі блокчейну.
Поєднання ШІ з блокчейном здається розумним і логічним наступним кроком як для аналізу даних, так і для прогнозування.
Які найбільш перспективні напрямки впровадження ШІ у 2023 році?
Виходячи зі списку, який наведено вище, можна припустити, як будуть розвиватись найбільш перспективні напрямкі ШІ.
Оскільки технологія вдосконалюється та стає більш надійною, автономні транспортні засоби, за прогнозами, стануть популярними вже у 2023 році.
Без потреби в людині-водії автономні транспортні засоби зможуть пересуватися по дорогах і шосе та приймати рішення на основі свого оточення.
Прогнозується, що штучний інтелект відіграватиме вирішальну роль у галузі охорони здоров’я у 2023 році, зокрема у сферах діагностики та лікування захворювань, а також у наданні допомоги пацієнтам.
Очікується, що медичні гаджети та системи на основі штучного інтелекту підвищать швидкість і точність діагностики захворювань.
Штучний інтелект використовуватиметься для виявлення та запобігання кібератакам завдяки його здатності швидко й точно ідентифікувати ворожу поведінку та відповідним чином реагувати.
Окрім використання штучного інтелекту для уникнення ризиків, пов’язаних з безпекою, вже можна пройти повне навчання співробітників з кібербезпеки, яке також може підвищити загальні переваги всіх систем штучного інтелекту та структур безпеки для бізнесу.
У результаті системи, що працюють на основі штучного інтелекту, зможуть визначати та протидіяти небезпеці ще до того, як вона матиме шанс завдати реальної шкоди.
У 2023 році спостерігатиметься сплеск популярності систем розумного будинку на основі штучного інтелекту, які автоматизують регулярне технічне обслуговування та керування такими функціями будинку, як освітлення, клімат і безпека.
Інтелектуальна домашня автоматизація вловлює сигнали з оточення та відповідно реагує на них.
Прогнозується, що обробка природної мови (NLP), яка може інтерпретувати людську мову та реагувати на неї, також набиратиме популярності.
Використання NLP призведе до більш реалістичних і зручних інтерфейсів і покращить точність розпізнавання голосу.
Які основні моральні аспекти впровадження ШІ?
Незалежно від сфери діяльності, найкраще пам’ятати кілька моральних аспектів під час розробки та впровадження ШІ в будь-який бізнес або життєвий простір людей.
Повага до автономії людини: системи штучного інтелекту повинні будуватися з урахуванням свободи та волі людей.
Справедливість і відсутність будь-якої дискримінації: системи штучного інтелекту мають створюватися без упередженості.
Конфіденційність і безпека: безпека та конфіденційність користувачів і їхніх установ мають бути головними пріоритетами під час розробки систем ШІ.
Прозорість і зрозумілість: користувачі повинні мати можливість зрозуміти причини рішень систем ШІ і їх наслідки.
Таким чином, ці системи повинні будуватися з урахуванням ясності та зрозумілості.
Підзвітність: у системах штучного інтелекту підзвітність є обов’язковою, щоб можна було знайти та виправити помилки.
Відповідальне використання систем штучного інтелекту вимагає їх створення з нуля.
Підведемо підсумки
Виходячи з вищесказаного, стає зрозуміло, що перспективи розробки та впровадження ШІ справді вражаючі на кілька найближчих років.
Потенціал, який вже сьогодні пропонує штучний інтелект, може вивести ваше підприємство на передові позиції в конкурентній боротьбі.
Якщо у вас немає ще досвіду роботи з технологіями штучного інтелекту і машинного навчання, а ви не хочете витрачати час і ресурси на те, щоб опанувати їх, ви завжди можете залучити фахівців, які допоможуть вам.
Ми працюємо з цими напрямками кілька років, маємо досвід і експертизу в розробці і впровадженні ШІ і МН в проєкти, різні за масштабами, рівнями складності, обсягами баз даних і галузями застосування.
Зв’яжіться з нами, ми з радістю допоможемо вам реалізувати ваші ідеї щодо впровадження ШІ у ваш бізнес.
Запрошуємо також тих, хто шукає роботу в досвідченій, надійній команді для того, щоб займатись розробкою і впровадженням штучного інтелекта в реальні проєкти. Вакансії ZFORT Group завжди є тут: https://www.zfort.com.ua/vacancy/ Приєднуйтесь, ми будемо раді співпраці!